Kutb Minar
Pod tą nazwą kryje się wybudowany w XIII wieku z czerwonego piaskowca minaret. Inicjatorem jego wzniesienia był pierwszy sułtan Delhi Kutb-ud-din-Ajbak a budowa jego trwała aż do 1503 roku. Minaret ma 73 metry wysokości i oprócz funkcji czysto religijnej był także swoistą wieżą strażniczą a także zyskał sobie złą sławę jako ulubione miejsce samobójców. W 1993 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Grobowiec Humajuna
Jest kompleks wspaniałych architektonicznie budowli powstałych jako miejsce wiecznego spoczynku Humajuna ?władcy Indii z dynastii Wielkich Mogołów. Pracami kierowała wdowa po władcy Hamida Banu Begom. Architektura grobowca łączy sztukę indyjską ze sztuką perską (na podstawie takiej mieszanki powstał późniejszy Tadż Mahal). Zabytek ten jest także na światowej liście UNESCO.
Meczet Piątkowy
Dżam Masdżid, czyli Meczet Piątkowy (nazywany tak od tradycji muzułmańskiej każącej wznosić meczet w każdym mieście, gdzie są muzułmanie, mógł zgromadzić wszystkich wyznawców na piątkowe modlitwy) zbudowany został w latach 154-1658 przez mogolskiego władcę Szahdżahana. Usytuowany on jest na wzgórzu e centrum starego Delhi. Materiałem na jego budowę był biały marmur i czerwony piaskowiec. Dziedziniec Meczetu Piątkowego może pomieścić 25 tys. wiernych; nad świątynią wznoszą się dwa minarety wysokie na 41 metrów, a w zbiorach meczetu znajduje się cenna kopia Koranu spisana na jeleniej skórze.
W 2006 roku w tym meczecie miał miejsce zamach terrorystyczny (wybuch bomby), w którym zostało rannych 13 osób, ale sama budowla nie ucierpiała zbytnio.