Witam, w kolejnym pysznym i prostym przepisie w keto kuchni Food Force. Dzisiaj keto muffinki jagodowe, a właściwie w mojej odmianie borówkowe, ale Ty możesz użyć jagód – jak kto woli?

Keto Muffinki przepis – składniki

Keto Muffinki przepis – przygotowanie

1. Mąkę kokosową mieszamy z erytrolem oraz proszkiem do pieczenia.

2. Masło rozpuszczamy i zostawiamy do ostygnięcia.

3. W osobnej misce miksujemy jajka, a następnie dodajemy masło oraz aromat.

4. Suche i mokre składniki łączymy ze sobą i przekładamy do foremek.

5. Na wierzch układamy borówki lub jagody i wkładamy do piekarnika.

6. Pieczemy ok 25 minut w 180 stopniach.

7. I voilà! Keto Muffinki są gotowe.

Ważne: Erytrytol zamiast cukru

Ważnym składnikiem jest erytrytol, którego możesz używać nie tylko w tym przepisie, ale praktycznie we wszystkich deserach oraz wypiekach.

To, że cukier jest dla szkodliwy jest faktem i każdy o tym wie. Jest to również najbardziej uzależniająca substancja na naszej planecie. Ale jeśli próbujesz ograniczyć spożycie cukru lub po prostu szukasz zdrowszej alternatywy dla białego cukru, istnieje wiele innych opcji. Jednym z najlepszych wyborów jest erytrytol. Smakuje podobnie jak cukier – i w rzeczywistości wygląda też jak on!  Ale ma mniej kalorii i nie wpływa na poziom cukru we krwi w taki sam sposób, jak zwykły cukier stołowy. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu, co erytrytol robi dla naszego zdrowia.

10 powodów dlaczego warto korzystać z Erytrytolu:

1. Erytrytol to alkohol cukrowy, co oznacza, że składa się z węgla, wodoru i tlenu. Różnica między tym rodzajem alkoholu a innymi polega na tym, że cząsteczka CO2 (dwutlenek węgla) w erytrytolu została zastąpiona grupą OH (grupa hydroksylowa). To powoduje, że erytrytol nie ma prawie w ogóle kalorii: tylko 0,2 kalorii na gram!

2. Ze względu na brak kalorii, erytrytol nie podnosi poziomu cukru we krwi tak jak zwykły cukier; zamiast tego przechodzi przez twój układ pokarmowy prawie bez zmian.

3. Nie ma on takiego wpływu na poziom cukru we krwi jak inne substancje słodzące. To sprawia, że jest to świetny wybór dla osób z cukrzycą lub stanem przedcukrzycowym. Erytrytol jest naturalnym słodzikiem, który smakuje jak cukier.

4. Niektóre badania sugerują, że erytrytol może mieć właściwości przeciwutleniające.

5. Przeciwutleniacze są dobre dla zdrowia, ponieważ pomagają zwalczać wolne rodniki, które mogą powodować uszkodzenia w organizmie.

7. Może zapobiegać tworzeniu się płytki nazębnej oraz pomóc w zapobieganiu próchnicy.

8. Erytrytol jest alkoholem cukrowym, ale nie wszystkie alkohole cukrowe są równe. Erytrytol jest najsłodszym ze wszystkich alkoholi cukrowych.

9. Erytrytol może mieć właściwości antyoksydacyjne. Ze względu na niską masę cząsteczkową, erytrytol jest w stanie przenikać przez błony komórkowe i wnikać do komórek bakterii, wirusów i drożdży

10. Erytrytol jest 60-70% tak słodki jak zwykły cukier stołowy i tylko 1/10 tak kaloryczny, co czyni go idealnym naturalnym słodzikiem do wykorzystania w ulubionych przepisach, w tym wypiekach lub deserach low carb. Możesz również użyć erytrytolu w napojach, takich jak kawa lub herbata, bez dodawania jakichkolwiek kalorii lub nienaturalnych smaków.

Keto Muffinki – Podsumowanie

Podsumowując, keto muffinki są prostą, pyszną i przede wszystkim znacznie zdrowszą odmianą klasycznych muffinek. Korzystając z mąki kokosowej i erytrytolu wysokiej jakości masz pewność, że Twoje wypieki będą smaczne i zdrowsze. Jasne jest, że erytrytol ma wiele korzyści zdrowotnych. Może pomóc Ci schudnąć i poprawić ogólny stan zdrowia. Poza tym świetnie smakuje! Najlepszą częścią używania tego słodzika jest to, że ma zero kalorii i nie wpływa na poziom cukru we krwi.

Wszystkiego dobrego!

Michał Melcer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *